Najważniejsza jest profilaktyka

Stomatologia zachowawcza kładzie główny nacisk na profilaktykę próchnicy zębów, a także na leczenie już powstałych ubytków. W naszej klinice Stomatologia Lubczyńscy dużą wagę przywiązujemy do edukacji naszych pacjentów w zakresie zapobiegania próchnicy. Stąd bogata oferta zabiegów, które mają na celu wzmocnić zęby i ochronić je przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów. Jednym słowem: dobry stomatolog Wrocław!

A dlaczego stomatologia zachowawcza jest taka ważna? Ponieważ większość z nas wciąż odwiedza dentystę za późno, czyli gdy pojawia się ból zęba. Tymczasem jedną z podstawowych kwestii jest regularny (co najmniej dwa razy do roku) przegląd, który gwarantuje nie tylko biały uśmiech i zdrowe zęby, ale również zdrowy organizm!

dobry stomatolog Wrocław

Skaling

null
Skaling to zabieg pozwalający na usunięcie złogów kamienia nazębnego. Polega on na rozbiciu kamienia za pomocą drgań o bardzo wysokiej częstotliwości, to jest nawet kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Głowica skalera, przyłożona do zęba, przenosi drgania na jego powierzchnię i powoduje odpryskiwanie kamienia. W naszej klinice stosujemy skaler ultradźwiękowy wykonany w innowacyjnej technologii NO PAIN, dlatego zabieg skalingu jest całkowicie bezbolesny.

Piaskowanie

null
Jest bezbolesnym zabiegiem przeprowadzanym w celu usunięcia płytki nazębnej oraz powierzchownych przebarwień. Odbywa się za pomocą tzw. piaskarki, czyli urządzenia, z którego wydobywa się strumień wody pod ciśnieniem. W rezultacie strumień ten rozpyla w jamie ustnej tzw. piasek, inaczej drobiny czyszczące, które z łatwością usuwają osad z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Zużyty piasek jest na bieżąco odsysany za pomocą ssaka. Piaskowanie jest często stosowane jako zabieg uzupełniający po skalingu. Co więcej, dzięki niemu zęby stają się zdrowsze i jaśniejsze.
dobry stomatolog Wrocław

Fluoryzacja

null
W trakcie fluoryzacji  nakładamy na zęby dodatkową ilości fluoru w postaci lakieru. Fluor to pierwiastek niezbędny do prawidłowego rozwoju zębów, co oznacza, że wzmacnia szkliwo i uodparnia na działanie bakterii wywołujących próchnicę. Zabieg jest bezbolesny, ale wymaga ścisłej kontroli stomatologa z uwagi na fakt, że nadmiar fluoru jest szkodliwy.
dobry stomatolog Wrocław

Wypełnienie MOD

null
Inaczej plombowanie, jest rekonstrukcją zęba uszkodzonego mechanicznie lub przez próchnicę. Wykonuje się w zębie trzonowym, gdy odbudować trzeba trzy jego powierzchnie: Mezjalną (dośrodkową), Okluzyjną (żującą) oraz Dystalną (odśrodkową). Istnieją różne rodzaje wypełnienia, nasza klinika stosuje fotoutwardzalne żywice z tworzywa sztucznego, które są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia pacjentów.
dobry stomatolog Wrocław

Kiretaż laserowy

null
Usuwa kamień nazębnyo z tzw. kieszonki przyzębnej, czyli szczeliny pomiędzy zębem a dziąsłem, w której gromadzą się bakterie. Wskazany jest u pacjentów z infekcjami dziąseł, zmianami tkanek przyzębia oraz parodontozą. Kiretaż laserowy niszczy bakterie i usuwa chorą tkankę za pomocą diody emitującej wiązkę światła. Użycie lasera redukuje krwawienie podczas zabiegu do minimum, ponadto przyspiesza gojenie i zmniejsza dolegliwości po zabiegu.
skaling

Wybielanie

null
Naszym pacjentom oferujemy najnowocześniejszą metodę wybielania, czyli wybielanie laserowe. Na zęby nakładamy żel, w którego składzie znajdują się substancje wybielające. Następnie kierujemy na zęby wiązkę lasera, który aktywuje składniki żelu. Cały zabieg trwa ok. godziny, w dodatku jest całkowicie bezbolesny i bardzo skuteczny, bo efekty wybielania utrzymują się nawet 2 lata.
dobry stomatolog Wrocław

Szynowanie zębów

null
Jeżeli na skutek chorób przyzębia (głównie parodontozy) lub urazów mechanicznych sąsiadujące ze sobą zęby zaczęły się ruszać, konieczne jest ich unieruchomienie. W tym celu stosujemy cieniutkie tasiemki z włókna szklanego, które przykleja się do zębów od wewnętrznej strony. Warto podkreślić, że szynowanie zębów jest całkowicie bezbolesne i pozwala zachować na dłużej własne zęby bez konieczności ich usuwania.
Najważniejsza jest profilaktyka

Cennik

null

Przegląd stomatologiczny

od 50 zł

Skaling

od 150 zł

Fluoryzacja

od 100 zł

Piaskowanie

od 200 zł

Piaskowanie + skaling + fluoryzacja

od 350 zł

Wypełnienie zęba MOD

od 180 – 250 zł

Kiretaż laserowy

od 200 zł (za łuk)

Skaling + kiretaż laserowy

od 300 – 400 zł

Wybielanie

od 800 – 1000 zł

Szynowanie zębów (Fiber Splint 1 ząb)

od 200 zł

wrocław