Nowoczesna diagnostyka

Nieodłącznym elementem współczesnej diagnostyki stomatologicznej jest radiologia. Nie ma innego sposobu na wgląd w tkanki twarde, którymi są kości i zęby, jak zdjęcie rentgenowskie. Co więcej, dzięki rozwojowi techniki cyfrowej możliwe stało się zmniejszenie dawek promieniowania tak, by zdjęcia rtg zęba były całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

W klinice Stomatologia Lubczyńscy dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dzięki czemu wykonujemy rentgenodiagnostykę na najwyższym poziomie. Przykładowo, w naszej Pracowni Diagnostyki nieocenioną pomocą jest tomograf 3D Rayscan Alpha, który robi panoramiczne zdjęcia szczęki. W rezultacie, możemy komputerowo „zajrzeć” do każdego zęba, poznać jego budowę i zlokalizować m.in. zmiany próchnicowe czy dodatkowe kanały w zębach.

rtg zęba

Zdjęcie rtg zęba pojedyncze

null
Inaczej zwane zdjęciem celowanym, zębowym. Jest najczęściej wykonywanym zdjęciem i służy do diagnostyki pojedynczego zęba przed, w trakcie i po leczeniu kanałowym. Ma niewielki zasięg, bo obejmuje ok. 3 sąsiadujące z sobą w jednym łuku zęby, ale jego dokładność pozwala zbadać zarówno korzenie i korony tych zębów, jak i część otaczającej je kości.
rtg zęba

Zdjęcie panoramiczne (pantomogram)

null
Zdjęcie to wykonuje się, aby ocenić ogólny stan uzębienia oraz zobaczyć wszystkie zmiany chorobowe. Obejmuje ono wszystkie zęby, kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe oraz częściowo zatoki szczękowe. Ze względu na swoją szczegółowość, wykonywane jest jako podstawowe przed wizytą u specjalisty w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, periodontologii, protetyce i ortodoncji.

W naszej klinice zdjęcie pantomograficzne wykonujemy za pomocą pantomografu cyfrowego zewnątrzustnego, w pozycji stojącej. Dzięki temu, mamy bezpośredni wgląd w zdjęcie na komputerze, a pacjentowi gwarantujemy minimalną dawkę promieniowania w porównaniu do metody tradycyjnej.

Tomograf

null
Zdjęcie za pomocą tomografu daje możliwość trójwymiarowego zobaczenia struktur zębów i kości. Tylko taki wgląd umożliwia dokładne obejrzenie kanałów korzeniowych oraz np. zmian kostnych w zatokach, co jest kluczowe w diagnostyce implantologicznej.

W naszej klinice korzystamy z wysokiej klasy tomografu Rayscan Alpha, który daje doskonałą jakość i czułość obrazowani. Jednocześnie, ma zredukowaną do minimum dawkę promieniowania. Tej klasy sprzęt pozwala dentyście wybrać dowolny obszar w obrębie twarzoczaszki, a następnie tylko ten obszar naświetlić i zdiagnozować. Warto podkreślić, że cały proces dla zdjęcia 3D trwa jedynie 5 sekund.

Nowoczesna diagnostyka

Cennik

null

Zdjęcie rtg zęba pojedyncze

od 20 zł

Zdjęcie panoramiczne

od 80 zł

Tomograf

od 300 zł

wrocław