Delikatnie i z wyczuciem

W stomatologi dziecięcej, pedodoncji, najważniejszy jest pierwszy kontakt z małym pacjentem. Wrażenia z pierwszej wizyty u dentysty często rzutują na całe późniejsze podejście dziecka do leczenia zębów. Dlatego w naszej klinice Stomatologia Lubczyńscy zagadujemy, tłumaczymy i rozśmieszamy; wszystko po to, by oswoić dziecko z gabinetem, dentystą i powodem wizyty.

Zachęcamy także do wizyt adaptacyjnych, by dziecko poczuło się spokojnie i bezpiecznie, jeszcze zanim przyjdzie z bolącym ząbkiem. A kiedy już spotkamy się na wizycie, by rozpocząć leczenie, zrobimy to delikatnie i z wyczuciem, w trosce o komfort małego pacjenta.

Leczenie zęba mlecznego

null
Nie jest prawdą, że zębów mlecznych nie warto leczyć, bo i tak wypadną. Leczenie ich jest tak samo ważne, jak zębów stałych, a nawet ważniejsze! Próchnica zębów mlecznych bardzo szybko się rozprzestrzenia na pozostałe zęby i nie pozostaje bez wpływu na zawiązki zębów stałych, które dopiero się wykształcają. A przedwczesna utrata mleczaków spowodowana próchnicą może skutkować wadami zgryzu w późniejszym okresie.

Lakowanie

null
To zabieg, który ma na celu wypełnienie naturalnych szczelin, bruzd i zagłębień specjalnym lakiem. Wykonuje się go na zębach bocznych, które są trudne do oczyszczenia, najlepiej zaraz po wyrżnięciu się zębów, gdyż mają one wtedy mało składników mineralnych i przez to są bardziej podatne na próchnicę. Lakowanie jest całkowicie bezbolesne i krótkie, więc może z powodzeniem służyć jako pierwsza wizyta adaptacyjna u dentysty.

Lapisowanie

null
To zabieg leczniczy, który wykonuje się na zębach mlecznych dotkniętych próchnicą, których nie ma możliwości leczyć zachowawczo, czyli poprzez plombę. Polega on na impregnacji zęba azotanem srebra, który działa bakteriobójczo i mineralizująco, hamując rozwój próchnicy i utwardzając tkankę zęba. W trakcie zabiegu ząb zmienia kolor na czarny na skutek wytrącającego się srebra.

Delikatnie i z wyczuciem

Cennik

null

Leczenie zęba mlecznego

od 50 – 100 zł

Ekstrakcja zęba mlecznego

od 100 zł

Lakowanie

od 70 zł

Lapisowanie

od 50 zł

wrocław