Leczenie wad zgryzu

Wszyscy wiemy, że piękny i zdrowy uśmiech to ozdoba człowieka. Dlatego w sytuacji, gdy mamy do czynienia z wadami zębowymi lub zgryzowymi, z pomocą przychodzi ortodoncja. Leczenie ortodontyczne dotyczy pacjentów w każdym wieku, jeśli nie ze względów profilaktycznych, to estetycznych, a najpopularniejszą jego formą jest aparat ortodontyczny.

W klinice Stomatologia Lubczyńscy oferujemy szeroki wachlarz aparatów klasycznych, metalowych, jak i estetycznych. Co więcej, zapewniamy najnowsze rozwiązania i najwyższą jakość świadczonych usług. Po pierwsze, zdiagnozujemy wadę oraz stopień jej zaawansowania, po drugie: przygotujemy plan leczenia, uwzględniając preferencje i komfort pacjenta.

aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny ruchomy

null
Główną jego zaletą jest wygoda i dyskrecja w użytkowaniu, bo sami decydujemy, kiedy go nosimy. Ponadto, jest prosty w obsłudze i bardzo łatwo utrzymać go w czystości. Wykonany jest z akrylu i metalowych klamer, które przytrzymują aparat we właściwym miejscu na zębach.

Tego typu aparaty stosowane są do korygowania tylko niewielkich wad zgryzu, oraz w ich profilaktyce. Najczęściej leczy się nimi dzieci młodsze, niemające wszystkich zębów stałych.

aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny stały

null
Stosuje się go wyłącznie na zęby stałe, dlatego nie zdejmujemy go przed końcem leczenia. Zbudowany jest z zamków i pierścieni, mocowanych do zębów za pomocą kleju. Oprócz tego, z drutu, połączonego z nimi tzw. ligaturami, którego celem jest nacisk na zęby i delikatne ich prostowanie.

Wśród aparatów stałych wyróżniamy tradycyjne metalowe i estetyczne, których zamki mają kolor zbliżony do naturalnej barwy zębów. Dzięki temu, nie są tak widoczne na zębach. Z drugiej jednak strony, ich noszenie wiąże się z określoną dietą, aby wyeliminować produkty, które mogłyby zmienić kolor zamków (np. kawa, papierosy, czerwone wino oraz jagody itp.).

aparat ortodontyczny

Szyna Clear Aligner

null
Ta nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego posługuje się przeźroczystymi nakładkami, tzw. szynami, które zastępują tradycyjny aparat. Ich funkcja jest taka sama, jak aparatu, to znaczy prostowanie zębów. Jednak na ich korzyść przemawia większa wygoda noszenia, większa estetyka i skrócony do minimum czas leczenia. Dodatkowo, szyny Clear Aligner są bezbolesne i biokompatybilne, tzn. pozostając w ciągłym kontakcie ze skórą i tkankami, nie wpływają na nie w żaden sposób.
skaling
Szeroki wachlarz usług

Cennik

null

Konsultacja ortodontyczna

100 zł

Kontrola ortodontyczna

od 160 zł

Wyciski diagnostyczne

od 150 zł

Diagnostyka ortodontyczna (rtg, modele diagnostyczne, sesja wewnątrz- i zewnątrzustna, plan leczenia)

od 300 zł

Aparat stały (1 łuk)

od 1650 – 3300 zł

Aparat płytkowy jednoszczękowy
(ruchomy)

od 700 zł

Aparat płytkowy dwuszczękowy (ruchomy)

od 1200 – 1400 zł

Szyna Clear Aligner (3 szyny w 1 etapie)

od 600 zł

wrocław