Profilaktyką oraz leczeniem stanów zapalnych przyzębia zajmuje się periodontologia. Szacuje się, że w Polsce prawie każdy (!) cierpi na choroby przyzębia. Dzieje się tak, ponieważ coraz częściej borykamy się z kamieniem nazębnym czy wadami zgryzu. Ponadto większość z nas stosuje niewłaściwą dietę. Jednak na szczęście rozwój medycyny pozwala lepiej zrozumieć przyczynę choroby i skuteczniej ją leczyć.
W klinice Stomatologia Lubczyńscy wiemy, że dobranie właściwego leczenia to klucz do sukcesu. Dlatego stosujemy szczegółową diagnostykę i oferujemy szeroki wachlarz usług periodontologicznych, w tym skaling, które pozwalają skutecznie uchronić pacjentów przed utratą zębów.
Skaling
Skaling to zabieg pozwalający na usunięcie złogów kamienia nazębnego. Polega on na rozbiciu kamienia za pomocą drgań o bardzo wysokiej częstotliwości, to jest nawet kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Głowica skalera, przyłożona do zęba, przenosi drgania na jego powierzchnię i powoduje odpryskiwanie kamienia. W naszej klinice stosujemy skaler ultradźwiękowy wykonany w innowacyjnej technologii NO PAIN, dlatego zabieg skalingu jest całkowicie bezbolesny.
Szyny
Szyny to nakładki na zęby, które mogą być stosowane w profilaktyce urazów zębów, ortodoncji, stomatologii estetycznej bądź w leczeniu dysfunkcji zgryzu. Oferowane w naszej klinice szyny nagryzowe i relaksacyjne mają za zadanie przede wszystkim leczyć zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych, mianowicie: zaciskanie, ścieranie czy zgrzytanie zębami (bruksizm).
Augmentacja
Inaczej sterowana odbudowa kości pozwalająca na regenerację tkanki kostnej u osób, u których zanikają kości wyrostka zębodołowego. Polega na wszczepieniu w miejsce ubytku albo kości pobranej z innego miejsca w organizmie, albo specjalnego materiału, który z czasem przekształci się w pełnowartościową tkankę kostną.
Kiretaż zamknięty i otwarty
Zabieg wykonywany w chorobach przyzębia, który polega na oczyszczeniu z płytki nazębnej kieszonek przydziąsłowych. Jeśli głębokość kieszonek nie przekracza 5 mm, stosuje się kiretaż zamknięty, czyli oczyszczanie kieszonki dziąsła bez ingerencji w jego strukturę. Jeśli natomiast głębokość kieszonki przekracza 5 mm, przeprowadza się kiretaż otwarty, czyli przecina się i odsuwa dziąsło od korzenia oraz oczyszcza zapalnie zmienione tkanki i powierzchnie korzenia. Jeżeli stan zapalny spowodował ubytek kości, uzupełnia się go specjalnym materiałem, a na koniec zszywa dziąsła.