Najważniejsza jest profilaktyka

Stomatologia zachowawcza kładzie główny nacisk na profilaktykę próchnicy zębów, a także na leczenie już powstałych ubytków. Większość z nas wciąż odwiedza dentystę za późno, czyli gdy pojawia się ból zęba. Tymczasem jedną z podstawowych kwestii jest regularny (co najmniej dwa razy do roku) przegląd, który gwarantuje nie tylko biały uśmiech i zdrowe zęby, ale również zdrowy organizm!

W naszej klinice Stomatologia Lubczyńscy dużą wagę przywiązujemy do edukacji naszych pacjentów w zakresie zapobiegania próchnicy. Stąd bogata oferta zabiegów, które mają na celu wzmocnić zęby i ochronić je przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów.

Skaling

null
Skaling to zabieg pozwalający na usunięcie złogów kamienia nazębnego. Polega on na rozbiciu kamienia za pomocą drgań o bardzo wysokiej częstotliwości, nawet kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Głowica skalera, przyłożona do zęba, przenosi drgania na jego powierzchnię i powoduje odpryskiwanie kamienia. W naszej klinice stosujemy skaler ultradźwiękowy wykonany w innowacyjnej technologii NO PAIN, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny.

Piaskowanie

null
Piaskowanie to bezbolesny zabieg polegający na usunięciu płytki nazębnej oraz powierzchownych przebarwień. Odbywa się za pomocą tzw. piaskarki, urządzenia, z którego wydobywa się strumień wody pod ciśnieniem rozpylający w jamie ustnej tzw. piasek, czyli drobiny czyszczące, które z łatwością usuwają osad z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Zużyty piasek jest na bieżąco odsysany za pomocą ssaka. Piaskowanie jest często stosowane jako zabieg uzupełniający po skalingu. Dzięki niemu zęby stają się zdrowsze i jaśniejsze.

Fluoryzacja

null
Fluoryzacja zębów polega na nakładaniu na nie dodatkowej ilości fluoru w postaci lakieru lub żelu. Fluor to pierwiastek niezbędny do prawidłowego rozwoju zębów – wzmacnia szkliwo i uodparnia na działanie bakterii wywołujących próchnicę. Jest to zabieg bezbolesny, ale wymaga ścisłej kontroli stomatologa z uwagi na fakt, że nadmiar fluoru jest szkodliwy.
W naszej klinice fluoryzacja odbywa się poprzez lakierowanie zęba.

Wypełnienie MOD

null
Wypełnienie zęba, potocznie zwane plombowaniem, to rekonstrukcja zęba uszkodzonego mechanicznie lub przez próchnicę. Wypełnienie MOD wykonuje się w zębie trzonowym, gdy odbudować trzeba trzy jego powierzchnie: Mezjalną (dośrodkową), Okluzyjną (żującą) oraz Dystalną (odśrodkową). Istnieją różne rodzaje wypełnienia, w naszej klinice stosujemy fotoutwardzalne żywice z tworzywa sztucznego, które są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia pacjentów.

Kiretaż laserowy

null
Kiretaż to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego z tzw. kieszonki przyzębnej, czyli szczeliny pomiędzy zębem a dziąsłem, w której gromadzą się bakterie. Wskazany jest u pacjentów z infekcjami dziąseł, zmianami tkanek przyzębia oraz parodontozą.
Kiretaż laserowy niszczy bakterie i usuwa chorą tkankę za pomocą diody emitującej wiązkę światła. Użycie lasera redukuje krwawienie podczas zabiegu do minimum, przyspiesza gojenie i zmniejsza dolegliwości po zabiegu.

Wybielanie

null
W naszej klinice wybielanie zębów odbywa się najnowocześniejszą metodą, czyli laserem. Na zęby nakładany jest żel, w którego składzie znajdują się substancje wybielające, a następnie kierujemy na nie wiązkę lasera, który aktywuje składniki żelu. Cały zabieg trwa ok. godziny, jest całkowicie bezbolesny i bardzo skuteczny, bo efekty wybielania utrzymują się nawet 2 lata.

Szynowanie zębów

null
Szynowanie zębów to zabieg, którego celem jest unieruchomienie sąsiadujących ze sobą zębów, które na skutek chorób przyzębia (głównie parodontozy) lub urazów mechanicznych zaczęły się ruszać. W naszej klinice stosujemy cieniutkie tasiemki z włókna szklanego, które przykleja się do zębów od wewnętrznej strony. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i pozwala zachować na dłużej własne zęby bez konieczności ich usuwania.
Najważniejsza jest profilaktyka

Cennik

null

Przegląd stomatologiczny

od 50 zł

Skaling

od 150 zł

Fluoryzacja

od 100 zł

Piaskowanie

od 200 zł

Piaskowanie + skaling + fluoryzacja

od 350 zł

Wypełnienie zęba MOD

od 180 – 250 zł

Kiretaż laserowy

od 200 zł (za łuk)

Skaling + kiretaż laserowy

od 300 – 400 zł

Wybielanie

od 800 – 1000 zł

Szynowanie zębów (Fiber Splint 1 ząb)

od 200 zł