Królowa stomatologii

Nie ma takiego problemu z uzębieniem, z którym nie poradziłaby sobie protetyka. Być może dlatego wielu dentystów uważa ją za królową stomatologii. Protetyka pozwala odbudować właściwy zgryz, począwszy od korekty wyglądu zęba, poprzez całkowite odtworzenie zęba po leczeniu endodontycznym, aż po protezy uzupełniające całkowity brak zębów i protezy pooperacyjne.

Szukając najlepszych rozwiązań, protetyka nieustannie i dynamicznie się rozwija. W naszej klinice Stomatologia Lubczyńscy mamy bogatą ofertę koron, protez oraz innych metod, które pozwolą znów cieszyć się pięknym uśmiechem. Dobierając rodzaj leczenia, zawsze mamy na uwadze estetykę i komfort pacjenta.

Korony

null
Korona zębowa to nakładka, która całkowicie przykrywa uszkodzony przez próchnicę lub na skutek leczenia kanałowego ząb celem jego wzmocnienia i ochrony. Przy okazji poprawia wygląd zęba i go wyrównuje, co wpływa na większy komfort gryzienia. W sytuacji, gdy rekonstruujemy brak w uzębieniu, możliwe jest osadzenie korony na implancie.

Mosty

null
Mosty protetyczne to uzupełnienia, które odbudowują braki w uzębieniu, wykorzystując sąsiadujące zęby. Zbudowane są z co najmniej 3 połączonych ze sobą koron zębowych. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się mosty adhezyjne, konstruowane na bazie kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu są małoinwazyjne, estetyczne i wygodne w użytkowaniu. Mosty adhezyjne są także doskonałym rozwiązaniem jako tymczasowa odbudowa zębów wtedy, gdy nie można, z różnych względów, od razu wykonać docelowej rekonstrukcji.

Licówki

null
Licówka to bardzo cienka płytka, którą nakłada się na zęba po jego licowej (wargowej) stronie za pomocą specjalnego kleju. Licowanie wykonuje się tylko na zdrowych zębach w celach estetycznych (zmiana barwy zębów, regulacja kształtu lub długości, odbudowa brakujących fragmentów). Licówki są często doskonałą alternatywą dla aparatu ortodontycznego w przypadku małych szpar między zębami. 

Nakłady ceramiczne INLAY, ONLAY

null
Inlay i onlay to nowoczesne i kosmetyczne wypełnienia koronowe. Od tradycyjnych wypełnień różnią się tym, że przygotowuje się je na wymiar, na podstawie wycisku, i dopasowuje kształtem i odcieniem do zęba. Stosuje się je przy dużych ubytkach w zębach bocznych. Ich główne zalety to: wysoka odporność na ścieranie, znaczne wzmocnienie zęba, estetyka i trwałość. Wyróżniamy trzy rodzaje tych wypełnień: inlay (rekonstrukcja nie przykrywa żadnego guzka zębowego), onlay (rekonstrukcja przykrywa część guzków zębowych) i overlay (rekonstrukcja przykrywa całą górną warstwę zęba).

Wkłady koronowo-korzeniowe LANE

null
Przy dużych ubytkach spowodowanych próchnicą, leczeniem kanałowym lub mechanicznym uszkodzeniem stosuje się z powodzeniem wkłady koronowo-korzeniowe. Są to sztyfty – wykonane ze stopu metali, włókna szklanego lub cyrkonu – które umieszcza się w kanale korzenia zębowego, a na wystającą nad powierzchnię część zakłada się koronę protetyczną lub most. Rozwiązanie takie pozwala z powodzeniem odbudować ząb i wzmocnić go na dłuższy czas.

Protezy

null
W sytuacji, gdy dużych braków w uzębieniu nie można uzupełnić za pomocą mostu oraz całkowitego bezzębia polecamy pacjentom protezy. W zależności od skali braków mogą być to protezy częściowe lub całkowite, ruchome bądź mocowane na implantach, szkieletowe albo nakładowe. Oferta jest bardzo różnorodna, ale to stan uzębienia i komfort pacjenta decydują o ostatecznym wyborze.

Szyny

null
Szyny to nakładki na zęby, które mogą być stosowane w profilaktyce urazów zębów, ortodoncji, stomatologii estetycznej czy w leczeniu dysfunkcji zgryzu. Oferowane w naszej klinice szyny nagryzowe i relaksacyjne mają za zadanie przede wszystkim leczyć zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych, takie jak: zaciskanie, ścieranie czy zgrzytanie zębami (bruksizm).
Komfort i estetyka

Cennik

null

Korony

od 800 – 1200 zł

Most adhezyjny

od 2100 zł

Licówka porcelanowa

od 1500 zł

Nakłady ceramiczne (INLAY, ONLAY)

od 1200 zł

Wkłady koronowo-korzeniowe LANE

od 200 – 900 zł

Protezy

od 600 – 1800 zł

Szyny

od 350 zł

Wax-Up (1 ząb)

od 50 zł