Skuteczne leczenie - dobry stomatolog wrocław

Profilaktyką i leczeniem stanów zapalnych przyzębia zajmuje się periodontologia. Szacuje się, że w Polsce prawie każdy (!) cierpi na choroby przyzębia, ale na szczęście rozwój medycyny pozwala lepiej zrozumieć przyczynę choroby i skuteczniej ją leczyć. Tym, co najczęściej powoduje stany zapalne dziąseł, są: kamień nazębny, wady zgryzu i niewłaściwa dieta.

W klinice Stomatologia Lubczyńscy wiemy, że dobranie właściwego leczenia to klucz do sukcesu. Dlatego stosujemy szczegółową diagnostykę i oferujemy szeroki wachlarz usług periodontologicznych, które pozwalają skutecznie uchronić pacjentów przed utratą zębów.

Skaling

null
Skaling to zabieg pozwalający na usunięcie złogów kamienia nazębnego. Polega on na rozbiciu kamienia za pomocą drgań o bardzo wysokiej częstotliwości, nawet kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Głowica skalera, przyłożona do zęba, przenosi drgania na jego powierzchnię i powoduje odpryskiwanie kamienia. W naszej klinice stosujemy skaler ultradźwiękowy wykonany w innowacyjnej technologii NO PAIN, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny.

Szyny

null
Szyny to nakładki na zęby, które mogą być stosowane w profilaktyce urazów zębów, ortodoncji, stomatologii estetycznej czy w leczeniu dysfunkcji zgryzu. Oferowane w naszej klinice szyny nagryzowe i relaksacyjne mają za zadanie przede wszystkim leczyć zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych, takie jak: zaciskanie, ścieranie czy zgrzytanie zębami (bruksizm).

Augmentacja

null
Inaczej sterowana odbudowa kości pozwalająca na regenerację tkanki kostnej u osób, u których zanikają kości wyrostka zębodołowego. Polega na wszczepieniu w miejsce ubytku albo kości pobranej z innego miejsca w organizmie, albo specjalnego materiału, który z czasem przekształci się w pełnowartościową tkankę kostną.

Kiretaż zamknięty i otwarty

null
Zabieg wykonywany w chorobach przyzębia, polegający na oczyszczeniu z płytki nazębnej kieszonek przydziąsłowych. Jeśli głębokość kieszonek nie przekracza 5 mm, stosuje się kiretaż zamknięty, polegający na oczyszczaniu kieszonki dziąsła bez ingerencji w jego strukturę. Jeśli natomiast głębokość kieszonki przekracza 5 mm, przeprowadza się kiretaż otwarty. Wiąże się on z przecięciem i odsunięciem dziąsła od korzenia oraz oczyszczeniem zapalnie zmienionych tkanek i powierzchni korzenia. Jeśli stan zapalny spowodował ubytek kości, uzupełnia się go specjalnym materiałem, a na koniec zszywa dziąsła.
Skuteczne leczenie

Cennik

null

Skaling

od 150 zł

Szyna relaksacyjna

od 350 zł

Szyna nagryzowa

od 350 zł

Augmentacja

od 500 – 2000 zł

Kiretaż laserowy zamknięty (za łuk)

od 200 zł

Kiretaż otwarty (1 ząb)

od 500 zł
kolejne – od 300 zł